Úvodní strana » Aktuality » Aktivity » Mexiko – multikulturní vzdělávací program pro 2. stupeň ZŠ

Mexiko – multikulturní vzdělávací program pro 2. stupeň ZŠ

Ve středu 17. 5. se ve třídě 7. B a v den následující pak ve třídě 7. A konala multikulturní přednáška na téma Mexiko.
Programem provázal mexický rodák Juan Martin Espinosa Mendoza, který však již 4 roky žije v Praze. Díky tomu mohl žákům předat své poznatky o svém rodném státě v českém jazyce.
Na žáky zapůsobil již v samotném úvodu svým bezprostředním a uvolněným způsobem vystupování. Přednášku rozdělil do několika sekcí, v nichž se věnoval například mexickému jídlu, náboženství, sportu, muzice, dále žáky seznámil s krásami mexické přírody, největší zájem však u žáků vzbudilo povídání o tamější mafii a celkovém politickém nastavení státu.
Během přednášky se žáci dozvěděli mnoho zajímavostí, o kterých neměli doposud ani tušení. Překvapením bylo například i zjištění, že v hlavním městě Mexika má sochu náš první československý prezident Tomáš Garrigue Masaryk.
 
Mgr. Lucie Winterová