Úvodní strana » Aktuality » Aktivity » Magický Senegal

Magický Senegal

V pátek 19. 5. 2023 zhlédli žáci šestých až devátých ročníků projekci Planety Země 3000 - „Magický Senegal“.
 Tato nejzápadnější africká země, známá bývalým cílem automobilových závodů ralley z Paříže, na Zeleném mysu ležícím hlavním městem Dakarem, se vyznačuje pestrým etnickým složením obyvatel.  Prastaří duchové, magické rituály, amulety, lektvary – to vše je tu k dostání a zaříkávači a šamani patří i k senegalskému národnímu sportu -  wrestlingu. V přírodě rostou krásné baobaby a nádherné exotické rostliny. Na nedalekém ostrově Goreé se dříve odehrávaly největší otrokářské hony na budoucí otroky, kteří byli na lodích transportováni do Ameriky. Projekce byla velmi zajímavá a žáci si odnesli mnoho nových zajímavých poznatků.

Mgr. Pavel Laurich, MBA