Úvodní strana » Aktuality » Aktivity » Hamr na Jezeře

Hamr na Jezeře

Ve středu 12. června od školy vyrazily na sever do Kempu Zátiší u města Hamr na Jezeře dva autobusy s žáky 7. A, 7. B a 9. A, šesti vyučujícími a hromadou zavazadel.
Po příjezdu následovalo ubytování na chatkách a vydatný oběd v přilehlé restauraci. Odpoledne se sedmáci vydali lesem přes vodopády k Chrástenskému rybníku, zatímco deváťáci směřovali na zříceninu Děvín. Večer si sedmáci zpestřili míčovými hrami, zatímco deváťáci nacvičovali vystoupení na rozlučku. Druhý den dopoledne se všechny třídy zúčastnily orientačního běhu s QR kódy. Odpoledne sedmáky čekal výlet po naučné geostezce „Po stopách železných rud“. Deváťáci mezitím odehráli sportovní turnaj a poté si zahráli společenskou hru „Riskuj!“. Jelikož sedmákům nedocházela energie, tak se i po večeři pustili do míčových her, zatímco vyčerpaní deváťáci si večer užívali s hrou „telepatie“. Třetí den dopoledne čekal sedmáky turnaj v přehazované, fotbale a basketu, zatímco deváťáci si vyšlápli k Chrástenskému rybníku. Odpoledne se všechny třídy rozdělily do dvou skupin. První skupina podstoupila zkoušku obratnosti a odvahy v lanovém centru u Hamerského jezera, zatímco druhá skupina se vydala na výlet do Stráže pod Ralskem k zámku Vartenberk. Večer se všichni společně podělili o své zážitky u táboráku, zazpívali si a opekli špekáčky. Čtvrtý den ráno čekalo žáky balení a úklid chatek, za který si žáci vysloužili velkou pochvalu od paní správcové. V sobotu 15. června jsme se vraceli směrem na jih do Prahy plní nových zážitků.
 
Za kolektiv vyučujících
Mgr. Jan Staníček