Úvodní strana » Aktuality » Aktivity » Geologická exkurze Prokopským údolím s 9.A a 9.B

Geologická exkurze Prokopským údolím s 9.A a 9.B

Ve dnech 24. a 25. května proběhla terénní geologická exkurze s žáky devátých ročníků v Prokopském údolí. Exkurze byla perfektně vedena lektorkou Petrou z Ekocentra Koniklec.  Žáci se aktivní a hravou formou seznámili s živou a především s neživou přírodou. 
Hlubočepy jsou jedinečné místo, kde se zobrazuje vývoj přírody a člověka za posledních 10 000 let. Setkali jsme se zde s ekosystémem suchomilných trávníků, který zde přetrvává již od doby ledové, dále jsme se seznámili s prací geologa a zopakovali jsme si základní geologické děje, které jsme si mohli přímo ukázat na tamějších horninách. Žáci si dokonce mohli vyzkoušet práci s geologickým kladívkem a někteří si i odnesli kámen se stopou některého podmořského živočicha či rostliny.
Závěr exkurze byl zaměřen na praktické využití geologie – tedy vliv těžby na přírodu, obnovitelnost přírody a využití geologie v běžném životě. Obě exkurze byly značně negativně ovlivněny nepřízní počasí, každopádně to nám nezabránilo si je pořádně užít, jak je vidět na přiložených fotografiích pod článkem.
 
Valentýna Korečková