Úvodní strana » Aktuality » Aktivity » Běh pro Jedličku

Běh pro Jedličku

Poslední úterý v tomto školním roce se žáci 7.A a 7.B zúčastnili charitativní akce Běh pro Jedličku. Ta se konala v samotném srdci historického Vyšehradu a za naši školu startovala dvě družstva, která čítala 31 běžců.  Vstupenkou na tuto akci bylo startovné, celý výtěžek pak Nadace Jedličkova ústavu věnuje na podporu dětí a mladých lidí s postižením.
Propojování zdravých dětí s dětmi s handicapem bylo hlavním tématem celého dopoledního programu pro školy. Pro žáky a studenty byl připraven doprovodný program, který si připravili přímo studenti z Jedličkova ústavu – volná beseda na téma: život s handicapem, možnost vyzkoušet si, jaké to je jezdit na invalidním vozíku či handbiku nebo seznámení s novinami studentů Jedličkova ústavu – Jedloviny. Naši žáci a žákyně běželi trať dlouhou 700 m a po skončení akce se mohli ještě pokochat krásným výhledem z Vyšehradu.
 
Mgr. Lea Hanzelková, učitelka Tv