Úvodní strana » Aktuality » Aktivity » Akce žáků 9. ročníků

Akce žáků 9. ročníků

Přespávání žáků 9. ročníku ve škole

Ze středy 4. 5. 2022 na čtvrtek 5. 5. 2022 se v pozdních odpoledních hodinách sešli žáci tříd 9. A a 9. B se svými třídními učitelkami v budově školy výjimečně bez učebnic a sešitů, ale zato s karimatkami, dekami a polštářky.
Ve výbavě na přespávání ve škole nechyběly ani stolní hry a dobroty, kterými si deváťáci zpříjemnili nestandardně strávený večerní a noční čas v učebnách, kde jindy získávají vědomosti a dokazují své znalosti a dovednosti.
Dokud jim přálo počasí a denní světlo, užívali si pobytu v nádherném školním atriu při grilování a opékaní specialitek, které si žáci sami připravili.
Když padla tma, nastala zábava ve třídách – muzika, filmy, hry, smích a povídání – zasloužené uvolnění po náročném přijímacím řízení, které mají naši nejstarší většinou zdárně za sebou…….
Jedny z posledních společně strávených momentů si deváťáci jaksepatří užili a budou mít na co vzpomínat.
Nyní už se těší na několikadenní školní výlet, který je čeká na přelomu května a června, a pak již budou odpočítávat dny a hodiny do posledního zvonění ………

Národní památník hrdinů heydrichiády

Ve čtvrtek 5. 5. 2022 navštívili žáci tříd 9. A a 9. B se svými třídními učitelkami Národní památník hrdinů heydrichiády při pravoslavném chrámu sv. Cyrila a Metoděje v Resslově ulici v Praze.
Po zhlédnutí poutavého filmového dokumentu o atentátu na Heydricha a okolnostech jeho přípravy a následků se deváťáků ujala sympatická paní průvodkyně, která v samotné kryptě pod kostelem vyprávěla velmi zajímavě o československém odboji za 2. světové války, parašutistech skrývajících se po atentátu v kryptě, ale i o obyčejných lidech, kteří podporovali odbojáře, neprozradili jejich úkryt a projevili obrovskou statečnost a vlastenectví.
Většina slov a faktů z úst lektorky i na informačních panelech a bustách v tísnivých prostorách krypty připomněla našim žákům nelehké hodiny, dny a týdny označované v československých dějinách jako heydrichiáda, tedy období těžkých represí prováděných německými nacistickými okupanty během druhé světové války na území Protektorátu Čechy a Morava ve spojitosti s atentátem na osobu zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha. Od této hrdinné akce uplyne 27. května již 80 let a naši žáci si toto výročí mohli připomenout nejen ve školní učebně.