Úvodní strana » Aktuality » Aktivity » Adventní výlet do Lipska

Adventní výlet do Lipska

Lipsko je největším městem Saska a desátým největším německým městem, které má co nabídnout nejen z hlediska historie, o čemž se jeli v pátek 9. prosince 2022 v rámci jednodenního adventního výletu přesvědčit i zájemci z řad žáků 2. stupně ZŠ Hovorčovická.
Po ranním přejezdu hranic jsme již okolo desáté hodiny dorazili k impozantnímu Památníku Bitvy národů, který je se svou výškou 91 metrů největší stavbou v Evropě. O tomto jsme se přesvědčili na vlastní kůži, když jsme v rámci návštěvy pomníku vystoupali po 500 schodech až na vrchol této stavby. Kvůli mlze jsme toho bohužel příliš neviděli, sestoupali jsme tedy stejný počet schodů dolů a vyrazili do centra města. Zde jsme se zastavili u kostela sv. Tomáše, kde působil J. S. Bach, což naznačuje i jeho socha umístěná před ním, prošli jsme pasáží Mädler-Passage se sousoším Fausta s Mefistem, viděli Starou váhu, burzu, kde je nyní koncertní síň s pomníkem J. W. Goetha a naši procházku zakončili na náměstí, kde se nachází budova Staré radnice a v adventním období i krásné trhy.
Zbylý čas, který jsme po prohlídce měli, strávili žáci v rámci rozchodu po svém – někteří šli navštívit kostel sv. Tomáše a Mikuláše, jiní se vydali na hlavní nádraží, které se nachází hned u centra města a svou rozlohou je jedním z největších v Evropě, jiní se vydali na vánoční nákupy či prohlídku města. Nikdo z nás však nezapomněl na návštěvu trhů, kde jsme měli možnost nejen ochutnat typická německá jídla jako klobásky, koláče a jiné sladkosti či výborný Kinderpunch, ale také si procvičit němčinu či angličtinu.
Cesta zpět nám uběhla rychle a již v půl deváté večer jsme dorazili ke škole. Výlet se velmi vydařil, proto doufám, že za rok budeme mít možnost se vydat do další německé metropole.
 
Simona Sárköziová