Úvodní strana » Aktuality » Aktivity » Adventní setkání se školní družinou

Adventní setkání se školní družinou

Předvánoční čas je na ZŠ Hovorčovická již tradičně spojován s adventním setkáním žáků, rodičů a přátel školy. A přestože nám současná epidemická situace nedovolila, abychom se ve vánočně vyzdobených prostorách naší školní budovy sešli všichni společně, užili si naši nejmenší krásný sváteční den ve čtvrtek 9. prosince 2021.
Jemu předcházelo všemi oblíbené pečení vánočních perníčků žáků školní družiny s jejich vychovatelkami. Chodbami školy se linula vánoční vůně a ve všech vzbuzovala pocity těšení se na nadcházející svátky.
V samotný den adventního setkání čekal na děti bohatý program. Ten zahájili vánoční Zipyho kamarádi, tedy preventivní program, probíhající celoročně, tentokrát zaměřený na emoce spojené s prožíváním Vánoc.
Následovalo vánoční pásmo se zpěvem koled, které žáci 1. a 2. ročníků nacvičovali pilně již od listopadu a vyvrcholením dne bylo zábavné soutěžní odpoledne zakončené voňavou perníčkovou nadílkou, kterou si žáci předem sami napekli. Na sladkém vánočním cukroví si děti pochutnávaly za doprovodu hry na hudební nástroje předvedené jejich spolužačkami a pod titulem „Kamarádi zpívají kamarádům“ si užily ve školní družině nádherný předvánoční den.
Z krásného vystoupení, které proběhlo ve školní knihovně, byl pořízen videozáznam pro rodiče, kteří se letos nemohli svátečního programu zúčastnit. Nabízíme vám ho na našich webových stránkách a přejeme všem krásné Vánoce.