Úvodní strana » Aktuality » Aktivity » Ptačí průzkumníci

Ptačí průzkumníci

Ptačími průzkumníky byli dne 16. a 17. dubna žáci 1.B, 2.A a 3.A.
Průzkum začal u školy, po seznámení žáků s paní ornitoložkou a po rozdělení do skupin, dostaly děti první úkol. Pozorování ptáků, rostlin, keřů, stromů a hlavně dutin. Skupinky odškrtávaly podle plánku, co zpozorovaly.
Na konci Čimického háje bylo stanoviště, kde čekala další paní ornitoložka, která předvedla dětem kroužkování sýkorky, mlynaříka a brhlíka. Třetí třída měla štěstí na brhlíka, pěnici černohlavou (dokonce párek) a budníčka. Seznámila nás s použitím sítí na chycení a ukázala kroužkování, měření i vážení ptáčků. Všechny ukázky byly pro děti zajímavé a poučné.Nechyběly ani pohybové hry na migraci, krmení mláďat v hnízdě kolíčkem jako zobáčkem a přeběhy přes moře.
Sice nám chladné počasí a ledový vítr nepřály, i tak jsme si akci užili. Víme hodně zajímavostí o migraci ptáků a hlavně nyní dobře víme, jaké ptáky můžeme pozorovat v našem blízkém lese.

Mgr. Olga Škrábková, třídní učitelka 2.A